Nowoczesne pomysły- zastosowanie płytek w salonie

Nowoczesne pomysły- zastosowanie płytek w salonie

Praktyczna i wygodna terakota zwykle jest stosowana w pomieszczeniach w naszym domu, takich jak kuchnia, łazienka, czasami przedpokój. Płytki podłogowe kuchenne czy łazienkowe to komfortowe rozwiązanie w tych częściach domu. Zwykle są bardzo przyjemne w użytkowaniu. Sprzątanie podłogi z płytek jest łatwe. Duża wilgotność powietrza w pomieszczeniach i narażenie na zalanie wodą, także przemawiają za położeniem płytek. Glazura na ścianie to również korzystne rozwiązanie, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Płytki ścienne oprócz kuchni i łazienki, często możemy znaleźć również w garażu czy kotłowni. Takie pomysły nikogo raczej zdziwią. Coraz częściej obserwujemy nowy trend, a mianowicie płytki w salonie. Czy kafelki w tym pomieszczeniu to dobry wybór?

Płytki w salonie to dość kontrowersyjne i nowoczesne podejście. Architektura wnętrz to tak naprawdę sztuka. Wciąż poszukuje nowych pomysłów i form. To po części wiąże się ze stosowaniem coraz to nowych materiałów lub także zmienieniu dotychczasowych koncepcji. W tej sytuacji nasze płytki wywędrowały z kuchni i łazienki do pokoju.

Jakie płytki wybrać do salonu? Jeśli chodzi o estetykę, płytki podłogowe mają różne wzory i kolory. Możemy pójść w klasykę i wybrać np. takie, które imitują drewno. Taki wybór z pewnością sprawi, że nasze pomieszczenie będzie ciepłe i przytulne. Z drugiej strony, w takiej sytuacji wart by się zastanowić, czy lepsze nie byłoby położenie po prostu drewna. Dobrym rozwiązaniem jest też wybór płytek beżowych czy też brązowych, przypominających wyglądem marmur. Klasyka zawsze się sprawdzi. Nasz salon będzie dzięki temu wyglądał elegancko i bogato. Jednak powinniśmy uważać, zarówno wybierając płytki, jak i meble oraz wszelkie dodatki, aby nie uzyskać kiczowatego i sztucznego efektu. Oferta płytek jest zwykle bogata. Możemy wybrać wszystko co nam pasuje. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór czarnych bądź czarno- białych płytek. Jest to dość nowoczesny pomysł. Dla osób, które lubią minimalistyczne wnętrza, z pewnością będzie odpowiedni. Z drugiej strony, zanim się na nie zdecydujemy, musimy zastanowić się, czy nasz salon nie będzie przez nie wyglądał smutno i przytłaczająco. W niektórych przypadkach, niestety tak się dzieje. Oczywiście można spróbować odwrócić ten efekt, np. poprzez zastosowanie mebli i dodatków w odpowiednim kolorze. Także barwa na ścianach ma znaczenie w tym przypadku.

A co z płytkami ściennymi? To niebanalne zastosowanie z pewnością nada naszemu salonowi wyjątkowy wygląd. Możemy jednak obawiać się, czy taki zestaw nie będzie ponury i zimny. Z drugiej strony, odpowiedni kolor płytek rozwiąże ten problem. Efektowne płytki niewątpliwie będą prezentowały się ciekawiej niż tapeta. Oczywiście, nie musimy ich kłaść w całym pomieszczeniu. Możemy je wkomponować we fragment ściany. Płytki na ścianie w salonie to wciąż rzadko spotykane rozwiązanie. Na pewno spodoba się osobom, które uznają zasadę mniej znaczy więcej.