Czas spojrzeć na piwnicę!

Czas spojrzeć na piwnicę!

Co masz w piwnicy? Jeśli jesteś taki jak większość ludzi, piwnica którą masz w domu to nic innego tylko pusta przestrzeń z piecem i podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej. W ciągu wielu lat było tam wiele kartonów, z rzeczami których ci nie trzeba, na wpół gotowych projektów które nigdy nie zostały wykończenie i mnóstwem bardzo zadowolonych pająków. Dlatego właśnie pomyśleć coś bardziej o mądrzejszym wykorzystaniu piwnicy. Można tam nawet wstawić piękny komputer i piękne biurko, na które być może nie ma miejsca w pozostałej części domu – najważniejsze jest podjąć tą ważną decyzję.

To niewielki koszt, nawet przy użyciu bardzo wyszukanych metod i narzędzi. Oczywiście taki remont piwnicy nie jest łatwym zadaniem, bo zwykle beton jest wszędzie – zwykle pokryte są nimi podłogi, ściany, a nawet sufit.

Jedna czwarta obszaru zawsze może stać się praktycznym miejscem dla wszystkich posiadanych narzędzi i na coś w rodzaju warsztatu domowego w pomieszczeniu zamkniętym. Drugi koniec może stworzyć wąską, ale długą przestrzeń np. dla roweru i na pudełka świąteczne. Centralny obszar może być czymś w rodzaju miejsca rozrywki. A na innym końcu właśnie może być wspomniany komputer. Siedzenie takie jak kanapa może podzielić pokój, naprzeciwko dwóch jednostek ściennych zawierających telewizję, radio hi fi / CD / DVD. Wszystkie głośniki dobrze byłoby gdyby były wbudowane w ściany, aby zaoszczędzić miejsce. W kącie pod sufitem też na pewno zmieści się coś funkcjonalnego. A w szczelnej szafie może być fajne miejsce dla dodatkowych naczyń i szkła.

Zdobione ściany z obrazami kwiatów i ręcznie malowanym płytkami, sprawią że to miejsce będzie naprawdę przyjemne. Sufit i ściany można pokryć za pomocą kolorowej, co ma wizualnie przypominać szorstki tynk i zachować pewną surowość tego miejsca. Podłoga – miejsce o wysokim ruchu to idealne miejsce, w którym można umiejscowić beżowy dywan. Cały projekt może ci zająć około trzech tygodni. Gdy już uda ci się z nim uporać na pewno będziesz bardzo szczęśliwy, być może nawet piwnica od tego momentu stanie się dla Ciebie ulubionym miejscem w Twoim domu.

Jeśli szukasz więcej takich piwnicznych inspiracji – żaden problem, bowiem jest ich naprawdę pełno w sieci internetowej. Wszystko co musisz zrobić to zwyczajnie poszperać wpisując proste hasła do wyszukiwarki internetowej i cieszyć się znalezionymi rozwiązaniami, które de facto sprawią że wszyscy znajomi oraz rodzina na pewno będą ci pełną gębą zazdrościć takiej piwnicy! Nie ma czasu do stracenia, a więc już dzisiaj zerknij na swoją piwnicę.