Cegły w salonie- nowoczesne inspiracje

Cegły w salonie- nowoczesne inspiracje

Architektura wnętrz ma to do siebie, że często wykorzystuje surowe bądź starodawne elementy w projektowaniu. Stara belka w sypialni, nieotynkowane cegły w salonie to dla niektórych osób wciąż dość kontrowersyjne rozwiązania. Jednakże moda na nie pojawiła się już stosunkowo dawno. Obecnie jest to wciąż nowoczesny element wystroju, jednakże już nie tak kontrowersyjny jak lata temu.

Dla wielu osób podstawowy odpowiednie wykończenie ścian salonu stanowią tapety bądź farby. Oczywiście nie ma w tym nic złego. Klasyczne rozwiązania zwykle są najlepsze. Jednak chcąc iść z biegiem czasu, powinniśmy szukać nowych rozwiązań. Tapeta w kwiatki i zielona kanapa to już przeżytek. Wiele polskich mieszkań posiada jeszcze te babcine segmenty i fotele. Szkoda, gdyż potencjał mieszkań i domów zwykle jest duży. Czasami niewielkim kosztem możemy diametralnie zmienić aranżację wnętrza.

Cegły na ścianie w salonie to popularne rozwiązanie. Często uznawane za materiał, który dodaje surowości wnętrzu. Salon kojarzy nam się z ciepłem domowym. Krótko mówiąc powinien być przytulny. Designerskie cegły na pewno sprawdzą się w salonie fryzjerskim czy kosmetycznym, lecz czy spiszą się także w naszym domu?

Mimo wszystko, cegły na ścianie dają przytulny efekt. Wszelkie uprzedzenia są bezpodstawne. Umiejętnie użyte, nadadzą niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Ten świetny produkt nie koniecznie musi być czerwony. Równie dobrze możemy mieć białą cegłę lub w jakimkolwiek innym kolorze. Z drugiej strony, pomalowanie ceglanej ściany może trochę mijać się z celem. Cegły mają swoją niepowtarzalną strukturę, a nawet zapach. Szkoda byłoby zatracić ten efekt.

Łączenie cegły z drewnem może się doskonale sprawdzić na przykład w kuchni. Stawiamy wyspę, której ściany pokrywają właśnie cegły i na to kładziemy drewniany blat. Efekt murowany w przenośni i dosłownie. Taka kuchnia z pewnością będzie emanować naturalnością. Zastosowanie tych materiałów przywodzi na myśl dawne technologie, stare domy. Jednak jest to niewątpliwie modne i nowoczesne rozwiązanie.

Obecnie cegły malowane są na różne kolory. O ile biały jeszcze nas nie dziwi, to zielona czy niebieska barwa budzi w nas lekkie niedowierzanie. Czy to może wyglądać dobrze? W pewnym sensie jest to czerpanie inspiracji ze stylu skandynawskiego. Z czasem kolorowe cegły połączone z drewnem nie zdziwią nikogo. Jednak nie każdy będzie zadowolony z takiego rozwiązania. W Polsce na myśl cegły, przychodzi nam do głowy kolor ceglasty, czyli taki czerwono-brązowy. Raczej nie jesteśmy przyzwyczajeni, aby cegły były zielone czy też niebieskie. Niemniej jednak, pewnie kiedyś przekonamy się do tego. Nowe pomysły i materiały budowlane zwykle są dość kontrowersyjne na początku. Podchodzimy do nich z dozą niepokoju. Rozwiązania z katalogów nie zawsze pasują do prawdziwych mieszkań. Jednakże z czasem nawet one wchodzą do naszych domów i cieszą się niesłabnącą popularnością, tak jak cegły na ścianie w salonie.